wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Regulamin

Regulamin

1.      Pełne opisy oferowanych przedmiotów znajdują się stronach produktów. W razie pytań, prosimy o kontakt na dane firmy. Prosimy o kontakt w godzinach pracy firmy od  8 do 18.

2.      Po dokonaniu zakupu klient otrzyma e-maila z potwierdzeniem zakupu. Klienci zarejestrowani mogą sprawdzić status swojego zamówienia.

3.      Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym produkcie jest wiążąca w chwili złożenia przez Kupującego zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen produktów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych produktów do oferty sklepu, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

4.      Wysyłki są realizowane w godz.9-12 w dni robocze, zazwyczaj następnego dnia roboczego po otrzymaniu dyspozycji wysyłki za pobraniem lub wpływu przedpłaty na nasze konto.

5.      Mamy następujące formy płatności: odbiór osobisty (płatność wyłącznie gotówką lub przedpłatą), przelewem bankowym (przedpłata) lub przy odbiorze przesyłki (pobranie).

6.      Zastrzegamy sobie prawo do odmowy wysyłki za pobraniem bez uzasadnienia. W takim wypadku jedyną formą płatności jest przedpłata. Po jej otrzymaniu wysyłamy towar.

7.      Ponieważ jesteśmy producentem, to sprzedajemy towar  nie tylko w sklepie internetowym i może się  zdarzyć, że wysyłka zamówionego towaru będzie opóźniona. W takim wypadku staramy się niezwłocznie poinformować o tym  Klienta.

8.      Podane koszty wysyłki zawierają koszty przygotowania przesyłki, opakowania, oraz podatek VAT, dlatego mogą się różnić od taryfy wybranego przewoźnika. Koszty przesyłki są uwzględnione na dokumencie sprzedaży.

9.      Współpracujemy z najlepszymi firmami transportowymi prosimy pamiętać, że nie ponosimy odpowiedzialności za jakość usług i terminowość dostaw. W razie problemów związanych z dostarczeniem przesyłki, prosimy o kontakt z nami.

10.  Sklep nie ma wpływu na termin dostaw przez firmy kurierskie. Z założenia określa się dla paczek do 30 kg termin ten nie powinien przekroczyć 24h dla paczek gabarytowych i o wadze powyżej 30kg czas dostaw powinien wynosić od 24h i przeważnie do 48h. Cennik umieszczony w sklepie internetowym nie jest ofertą handlową w rozumieniu prawa, a jedynie odzwierciedleniem oferty producenta na dany produkt, dlatego też, nie gwarantujemy Państwu pełnej dostępności produktów zawartych w cenniku.

11.  Zamówiony towar w sklepie figuryogrodowe.eu można odebrać osobiście w magazynie głównym w siedzibie firmy FAZ pod adresem  Wrociszów 47d, 67-100 Nowa Sól. Warunkiem odbioru jest uprzednie złożenie zamówienia przez figuryogrodowe.eu i umówienie się z pracownikiem FAZ na termin odbioru. Kupujący kwitując odbiór towaru, potwierdza jego zgodność z zamówieniem.

12.  Przesyłki kurierskie paczkowe są ubezpieczone do kwoty 5 000, a paletowe do 50 000 PLN.

13.  Firma kurierska DPD próbuje dostarczyć przesyłkę 2 razy. W razie nieobecności adresata przesyłka jest do odebrania przez 7 dni w oddziale firmy obsługującym dany adres. Firma DPD na wniosek nadawcy może podjąć trzecią próbę doręczenia, która jest płatna 15 zł. Opłatę tę należy uiścić nadawcy w ten sam sposób, jak zapłatę za towar. Przesyłki niedoręczone i nieodebrane przez odbiorcę są zwracane nadawcy.

14.  Przy zakupie towaru wystawiamy paragon, a na życzenie fakturę VAT. Wybrany dokument sprzedaży wystawiany jest najpóźniej w dniu wysyłki towaru, na cały zakupiony towar w danym zamówieniu. Jeśli oczekujesz na różne części zakupionego towaru różne dokumenty, złóż osobne zamówienia, zostaną one wysłane w osobnych przesyłkach. Dane do faktury VAT prosimy podawać wyłącznie podczas składania zamówienia w formularzu. Dane do faktury podane w tytule przelewu (ze względów technicznych) nie są przyjmowane.

15.  W chwili odbioru towaru Nabywca jest zobowiązany do sprawdzenia przesyłki. Ewentualne uszkodzenia należy niezwłocznie zgłosić pracownikom obecnym przy dostawie lub kurierowi oraz skontaktować się z firmą FAZ firmą obsługującą www.figuryogrodowe.eu. Podstawą reklamacji jest stwierdzenie uszkodzenia przy osobach dostarczających przesyłkę oraz spisania protokołu szkody, niezgodności. Dokumenty reklamacyjne w formie elektronicznej należy przesłać na adres: reklamacje@figuryogrodowe.eu lub na adres firmy: FAZ s.c. Wrociszów 47d, 67-100 Nowa Sól. Złożona reklamacja jest rozpatrywana w ciągu 30 dni roboczych. Potwierdzając odbiór Kupujący uzyskuje prawo własności towaru i z tą chwilą przechodzą na niego wszelkie ryzyka związane z posiadaniem i użytkowaniem figur. Figury są objęte dwu letnią gwarancją producenta.

16.  Zgodnie z obowiązującym Prawem Przewozowym Kupujący, który zauważył uszkodzenie przesyłki po odjeździe kuriera może zgłosić ten fakt telefonicznie firmie kurierskiej. Przewoźnik ma obowiązek przysłać kuriera na miejsce dostawy w przeciągu 7 dni od daty doręczenia przesyłki w celu spisania protokołu uszkodzenia. Reklamacje na uszkodzenia mechaniczne, powstałe podczas transportu, nie będą rozpatrywane bez poprawnie wypełnionego protokołu szkody z kurierem dostarczającym przesyłkę oraz bez fabrycznego opakowania reklamowanego towaru.

17.  Ewentualne reklamacje paletowe towarów należy składać na adres: RABEN LOGISTICS POLSKA, ul. Zbożowa 1, 62-023 Robakowo k. Poznania Przesyłki paczkowe DPD lub Pocztex. Do reklamowanego produktu niezbędne jest dołączenie dowodu zakupu, opisu uszkodzenia (protokół szkody) w obecności kuriera i propozycji rozwiązania problemu. Przesyłki nie spełniające tego warunku pozostaną bez odpowiedzi. Dostawa następuje 1-3 dni roboczych. Dokument sprzedaży jest przyklejony do opakowania.

18.  Za nieuzasadnione reklamacje pobieramy opłatę za ekspertyzę w wysokości 15 zł za każdą sztukę towaru. W takim wypadku odesłanie towaru następuje po uiszczeniu opłaty za ekspertyzę oraz kosztów wysyłki w tej samej wysokości co przy zakupie. Brak wniesienia opłaty za ekspertyzę w ciągu 3 miesięcy od zawiadomienia powoduje kasację towaru. Wyklucza to dalsze roszczenia klienta związane z tym towarem.

19.  Konsument (osoba fizyczna, która nie prowadzi działalności gospodarczej i nie nabyła towaru w obrocie gospodarczym) ma prawo do zwrotu zakupionego towaru w terminie 14 dni, bez podania przyczyny. Zwracany towar musi być w takim samym stanie, w jakim otrzymał go Klient: nie może nosić jakichkolwiek śladów używania, otwierania oraz  uszkodzeń itp., musi być w oryginalnym opakowaniu. Towar należy odesłać  wraz z wypełnionym oświadczeniem o odmowie przyjęcia towaru.  Zwroty towarów prosimy kierować na adres firmy.
 

20. Działając na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz. UE L 119, s. 1) (zwanego dalej: RODO) niniejszym informuję, że: administratorem danych osobowych naszych klientów jest  FAZ s.c. Wrociszów 47d, 67-100 Nowa Sól.
Wszelkie uwagi proszę kierować na maila: reklamacje@figuryogrodowe.eu
 

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl